Hoe verkrijgt Netflix licenties voor series en films?

Netflix werkt samen met contentproviders om de streamingrechten voor vele series en films in licentie te verkrijgen.

We maken ook zelf onze eigen content of verkrijgen exclusieve rechten om bepaalde content te streamen, zoals Orange is the New Black, Stranger Things, BoJack Horseman, Unbreakable Kimmy Schmidt en nog veel meer. We noemen deze producties Netflix Originals.

Ik ben op zoek naar een serie of film, maar kan deze niet vinden. Waarom heeft Netflix niet wat ik zoek?

Netflix werkt samen met contentproviders, distributeurs, producenten en makers om licenties te verkrijgen voor films en series die we op onze service streamen. Wanneer content niet beschikbaar is voor streaming, kunnen hier verschillende redenen voor zijn, waaronder:

 • Een ander bedrijf heeft de exclusieve rechten voor de content.

 • De contentprovider heeft de streamingrechten niet beschikbaar gesteld.

 • Populariteit, kosten, seizoensgerelateerde factoren of andere lokale factoren, of beschikbaarheid.

 • Als je een VPN gebruikt, zijn alleen series en films beschikbaar die in alle regio's wereldwijd te zien zijn. Raadpleeg Series en films kijken via een VPN voor meer informatie.

Ben je op zoek naar een serie die eerder op Netflix te zien was? Raadpleeg dan Waarom verdwijnen series en films van Netflix? voor informatie over waarom titels verlopen.

Waarom is een serie of film wel in het ene land maar niet in het andere beschikbaar?

Er zijn vele redenen waarom een serie of film beschikbaar is voor doelgroepen in het ene land of de ene regio, maar niet in een ander land of een andere regio, waaronder:

Regionale voorkeuren
We doen ons best om onze service per regio aan te passen. Sommige series en films die bijvoorbeeld populair zijn onder onze leden in de Verenigde Staten, vallen mogelijk niet in de smaak bij leden in het Verenigd Koninkrijk, ook al wordt Engels gesproken in beide regio's.

Meerdere rechthebbenden
Het kan zijn dat meer dan één studio of distributeur over de regionale rechten op een serie of film beschikt. We kunnen bijvoorbeeld een overeenkomst hebben met een distributeur om een Amerikaanse film in Latijns-Amerika te vertonen voordat we een overeenkomst hebben gesloten met een studio die deze film heeft gemaakt, om de film in de Verenigde Staten te vertonen.

Geen rechten beschikbaar voor een regio
Soms is een serie of film gewoon niet beschikbaar in een bepaalde regio. We kunnen een titel voor een specifieke regio niet kopen als niemand deze verkoopt.

Waarom zijn sommige Netflix Original-series of -films wel in het ene land maar niet in het andere beschikbaar?

Wij beschikken over de rechten op de meeste Netflix Originals en kunnen deze overal ter wereld streamen. Netflix Originals die we overal kunnen streamen, zijn Narcos, BoJack Horseman, Master of None, Beasts of No Nation en andere titels.

Sommige Netflix Originals zijn om de volgende redenen niet beschikbaar in alle regio's:

 • Sommige Netflix Originals zijn geproduceerd terwijl Netflix in slechts een paar landen beschikbaar was, waardoor we niet de licentierechten voor alle wereldwijde regio's hebben bemachtigd.

 • Hoewel de serie of film een Netflix Original is, kan het zijn dat andere bedrijven de streamingrechten in een bepaalde regio bezitten vanwege contentdeals die zijn gemaakt voordat Netflix in die regio beschikbaar was.

 • Afhankelijk van de regio kan het nog jaren duren voordat Netflix de licentierechten voor een Original-serie kan bemachtigen.

Een aantal Netflix Originals waarvoor we nog geen wereldwijde licenties hebben, zijn onder andere Orange is the New Black, Arrested Development en Lilyhammer.

Hoe weet Netflix welke series of films ik leuk zal vinden?

Netflix helpt leden op verschillende manieren bij het zoeken naar series en films die ze leuk vinden. We houden niet alleen rekening met de beoordelingen die je hebt gegeven, maar gebruiken ook meetgegevens, zoals kijk- en zoekgedrag, om te bepalen welke series en films we als suggestie geven. Op basis van deze meetgegevens gaan we ook na welke series en films we ooit in licentie of volledig willen aanschaffen.

Hoe doet Netflix dit?
We volgen wat mensen kijken om een beter beeld te krijgen van de interesses van onze leden en om persoonlijke aanbevelingen te doen. Of het nu gaat om welke nieuwe series je kijkt, je een aflevering al dan niet helemaal afkijkt of welke genres en talen je voorkeur hebben, Netflix gebruikt de voorkeuren van onze leden voortdurend om series en films te bieden die zij wellicht leuk zullen vinden.

Alle gegevens die Netflix bekijkt, worden vertrouwelijk behandeld en alleen gebruikt om beter inzicht te krijgen in wat individuele leden leuk vinden. Daardoor ben je minder tijd kwijt met zoeken en heb je meer tijd om te genieten van de geweldige titels op Netflix.

Wanneer is mijn favoriete serie of film beschikbaar op Netflix?

Hoewel we geen planning hebben voor het aankopen van nieuwe content, voegen we steeds nieuwe titels toe voor onze leden. Nieuwe titels zijn te vinden op de pagina Nieuwkomers van de Netflix-website. In het artikel Netflix op Facebook, Twitter en Instagram vind je ook meer informatie over nieuwkomers en specifieke releasedatums.

Wat is een First Run-serie, en waarom is de meest recente aflevering niet meteen beschikbaar? Wanneer komt die beschikbaar?

First Run-series zijn series die Netflix vlak na de oorspronkelijke uitzending op tv al beschikbaar maakt om te streamen. Wanneer Netflix een First Run-serieovereenkomst ondertekent, betekent dit dat deze televisieserie als eerste op Netflix te zien is, na de oorspronkelijke netwerkuitzending. Hoewel alle First Run-serie-overeenkomsten anders zijn, kunnen Netflix-kijkers over het algemeen verwachten dat individuele afleveringen voor First Run-series een week na de oorspronkelijke uitzending beschikbaar zijn.

Enkele aandachtspunten:

 • Niet alle overeenkomsten geven Netflix het recht om series in alle regio's te streamen. Het is mogelijk dat een First Run-serie niet beschikbaar is in de regio waar deze voor het eerst is uitgezonden.

 • In regio's waar Netflix individuele afleveringen van een First Run-serie wekelijks beschikbaar stelt, mag deze serie een Netflix Original worden genoemd.

  • Better Call Saul is bijvoorbeeld een Netflix Original-serie in alle regio's waar de serie momenteel beschikbaar is, met uitzondering van de Verenigde Staten en Canada.

 • De precieze datum waarop een First Run-serie beschikbaar wordt op Netflix kan variëren afhankelijk van het oorspronkelijke uitzendschema.

  • Soms komt er geen wekelijkse aflevering van een serie uit. Als de oorspronkelijke televisiezender een aflevering van een serie niet laat zien, kan Netflix deze niet vrijgeven. Zodra de serie echter weer wordt hervat, vervolgen we ons releaseschema.

 • Bij sommige overeenkomsten kunnen alle afleveringen in één keer beschikbaar zijn nadat het volledige seizoen in de oorspronkelijke regio is uitgezonden door de oorspronkelijke zender.

Wil je een serie of film aanvragen? Zie Vraag series en films aan.