Hoe verkrijgt Netflix licenties voor series en films?

Netflix werkt samen met contentproviders om de streamingrechten voor vele series en films in licentie te verkrijgen.

We maken ook zelf onze eigen content of verkrijgen exclusieve rechten om bepaalde content te streamen, zoals Orange is the New Black, Stranger Things, BoJack Horseman, Unbreakable Kimmy Schmidt en nog veel meer. We noemen deze producties Netflix Originals.

Ik ben op zoek naar een serie of film, maar kan deze niet vinden. Waarom heeft Netflix niet wat ik zoek?

Netflix werkt samen met contentproviders, distributeurs, producenten en makers om licenties te verkrijgen voor films en series die we op onze service streamen. Wanneer content niet beschikbaar is voor streaming, kunnen hier verschillende redenen voor zijn, waaronder:

 • Een ander bedrijf heeft de exclusieve rechten voor de content.

 • De contentprovider heeft de streamingrechten niet beschikbaar gesteld.

 • Populariteit, kosten, seizoensgerelateerde factoren of andere lokale factoren, of beschikbaarheid.

Lees Waarom verdwijnen series en films van Netflix? voor meer informatie over waarom titels vervallen.

Waarom is een serie of film wel in het ene land maar niet in het andere beschikbaar?

Er zijn vele redenen waarom een serie of film beschikbaar is voor doelgroepen in het ene land of de ene regio, maar niet in een ander land of een andere regio.

Regionale voorkeuren
We doen ons best om onze service per regio aan te passen. Sommige series en films die bijvoorbeeld populair zijn onder onze leden in de Verenigde Staten, vallen mogelijk niet in de smaak bij leden in het Verenigd Koninkrijk, ook al wordt Engels gesproken in beide regio's.

Meerdere rechthebbenden
Het kan zijn dat meer dan één studio of distributeur over de regionale rechten op een serie of film beschikt. We kunnen bijvoorbeeld een overeenkomst hebben met een distributeur om een Amerikaanse film in Latijns-Amerika te vertonen voordat we een overeenkomst hebben gesloten met een studio die deze film heeft gemaakt, om de film in de VS te vertonen.

Geen rechten beschikbaar voor een regio
Soms is een serie of film gewoon niet beschikbaar in een bepaalde regio. We kunnen een titel voor een specifieke regio niet kopen als niemand deze verkoopt.

Waarom zijn sommige Netflix Original-series of -films wel in het ene land maar niet in het andere beschikbaar?

Wij beschikken over de rechten op de meeste Netflix Originals en kunnen deze overal ter wereld streamen. Netflix Originals die we overal kunnen streamen zijn o.a.: Narcos, BoJack Horseman, Master of None, Beasts of No Nation en meer.

 • Sommige Netflix Originals zijn niet in alle regio's beschikbaar.

  • Sommige Netflix Originals zijn geproduceerd terwijl Netflix in slechts een paar landen beschikbaar was, waardoor we niet de licentierechten voor alle wereldwijde regio's hebben bemachtigd.

  • Hoewel de serie of film een Netflix Original is, kan het zijn dat andere bedrijven de streamingrechten bezitten vanwege contentdeals die gemaakt zijn voordat Netflix in die regio beschikbaar was.

  • Afhankelijk van de regio kan het nog jaren duren voordat Netflix de licentierechten voor een originele serie kan bemachtigen.

Een aantal Netflix Originals waarvoor we nog geen wereldwijde licenties hebben zijn o.a.: Orange is the New Black, Arrested Development en Lilyhammer.

Hoe weet Netflix welke series of films ik leuk zal vinden?

Netflix helpt leden op verschillende manieren om series en films te vinden die ze leuk vinden. In sommige gevallen wordt hierbij gebruikgemaakt van Beoordelingen en aanbevelingen van Netflix, andere manieren zijn minder zichtbaar voor leden.

Netflix bepaalt aan de hand van kijk- en zoekgedrag welke series en films we aanbevelen aan leden en welke series en films of welke licentierechten we in de toekomst wellicht willen aanschaffen.

Hoe doet Netflix dit?
We volgen wat mensen op Netflix kijken om een beter beeld te krijgen van de interesses van onze leden en om persoonlijke aanbevelingen te doen. Of het nu gaat om welke nieuwe series je kijkt, of je een aflevering helemaal afkijkt of niet of welke genres en talen je voorkeur hebben, Netflix gebruikt de voorkeuren van onze leden voortdurend om series en films te bieden die zij wellicht leuk zullen vinden.

Alle informatie die Netflix bekijkt, wordt vertrouwelijk behandeld en alleen gebruikt om ervoor te zorgen dat Netflix beter begrijpt wat individuele leden leuk vinden, zodat je minder tijd kwijt bent met zoeken en meer tijd hebt om te genieten van de geweldige titels die Netflix te bieden heeft!

Wanneer is mijn favoriete serie of film beschikbaar op Netflix?

Hoewel we geen planning hebben voor het aankopen van nieuwe content, voegen we steeds nieuwe titels toe waarvan leden kunnen genieten.

We werken de pagina Nieuwkomers (New Arrivals) bij, zodat je weet welke content op Netflix nieuw is zodra je deze kunt streamen. Via Netflix op Facebook, Twitter en Instagram vind je ook meer informatie over nieuwkomers en specifieke releasedatums.

Wat is een First Run-serie, en waarom is de meest recente aflevering niet meteen beschikbaar? Wanneer komt die beschikbaar?

First Run-series zijn televisieseries die Netflix vlak na de oorspronkelijke uitzending al beschikbaar maakt om te streamen. Wanneer Netflix een First Run-serie-overeenkomst ondertekent, betekent dit dat deze televisieserie als eerst op Netflix kan worden gezien, na de oorspronkelijke netwerkuitzending. Hoewel alle First Run-serie-overeenkomsten anders zijn, kunnen Netflix-kijkers over het algemeen verwachten dat individuele afleveringen voor First Run-series een week na de oorspronkelijke uitzending beschikbaar zijn.

Enkele aandachtspunten:

 • Niet alle overeenkomsten machtigen Netflix om series in alle regio's te streamen. Het is mogelijk dat een First Run-serie niet beschikbaar is in de regio waar deze voor het eerst werd uitgezonden.

 • In regio's waar Netflix individuele afleveringen van een First Run-serie wekelijks beschikbaar stelt, mag deze serie een Netflix Original worden genoemd.

  • Better Call Saul is bijvoorbeeld een Netflix Original-serie in alle regio's waar de serie momenteel beschikbaar is, met uitzondering van de VS en Canada.

 • De precieze datum waarop een First Run-serie beschikbaar wordt op Netflix kan variëren afhankelijk van het oorspronkelijke uitzendschema.

 • Bij sommige overeenkomsten kunnen alle afleveringen in één keer beschikbaar zijn nadat het volledige seizoen in de oorspronkelijke regio is uitgezonden door de oorspronkelijke zender.

Vanaf wanneer zijn de series en films beschikbaar op Netflix?

Netflix Original-series en -films zijn doorgaans beschikbaar vanaf 00:00 Pacific Time.

Door contractovereenkomsten zijn Netflix Original-titels in een regio mogelijk geen Netflix Original in een andere regio. In deze situaties is de serie of film beschikbaar vanaf 00:00 Pacific Time in de regio's waar de titel wordt beschouwd als Netflix Original. In de regio's waar de serie of film niet wordt beschouwd als Netflix Original is de titel beschikbaar vanaf 00:00 plaatselijke tijd.

Wil je een serie of film aanvragen? Zie Vraag series en films aan.