Wat is de Algemene verordening gegevensbescherming?

De Algemene verordening gegevensbescherming (AVG) is een Europese verordening over hoe bedrijven vanaf 25 mei 2018 moeten omgaan met persoonsgegevens. Als je in de Europese Economische Ruimte (EER) woont, geeft de AVG je specifieke rechten betreffende je persoonsgegevens.

  • Het recht op toegang tot je persoonsgegevens. Veel gegevens die we opslaan over onze leden, zijn eenvoudig te vinden. Je meldt je in een browser aan bij Netflix en klikt op Account. Je vindt hier meer informatie over het bijwerken van je gegevens.

  • Het recht om je persoonsgegevens bij te werken ('rectificeren'). Zoals hierboven is vermeld, zijn veel gegevens die we opslaan over onze leden, eenvoudig te vinden. Je meldt je in een browser aan bij Netflix en klikt op Account. Je vindt hier meer informatie over het bijwerken van je gegevens.

  • Onder bepaalde omstandigheden heb je het recht om je persoonsgegevens te verwijderen ('schrappen') of op andere wijze uit het Netflix-systeem te wissen. Je vindt hier meer informatie over het schrappen en verwijderen van gegevens.

  • Onder bepaalde omstandigheden heb je het recht om de verwerking van je persoonsgegevens aan te vechten, te stoppen of te 'beperken'. Dit houdt in dat je je toestemming kunt intrekken als we op basis hiervan je persoonsgegevens verwerken. Je vindt hier meer informatie over hoe je dit kunt doen.

  • Je hebt het recht om een kopie van je persoonsgegevens op te vragen. Je vindt hier meer informatie over die procedure.

  • Je hebt het recht om bij een toezichthouder een klacht tegen ons in te dienen over de inzameling en het gebruik van je persoonsgegevens.

Voor verzoeken of andere vragen over onze privacyprocedures kun je contact opnemen met onze Data Protection Officer/Privacy Office via privacy@netflix.com. We beantwoorden alle verzoeken van mensen die hun recht op gegevensbescherming willen uitoefenen, conform toepasselijke wetgeving inzake gegevensbescherming.

Raadpleeg onze Help-pagina Privacy en beveiliging voor meer informatie over andere onderwerpen.

Gerelateerde artikelen